Mapa webu


Aktuální číslo

50 – zima 2012

Jubilejním 50. číslem slaví časopis Typo 10 let! Přečtěte si názory nejvlivnějších autorů na budoucnost grafického designu, rozhovor se Zdeňkem Zieglerem nebo recenze konferencí ATypI a TYPO London.

Novinky

 • Písmo budoucnosti?

  Trochu informací o tom, jak Google mění svá písma, zejména Roboto, které nebylo zrovna příznivě přijato.

  GALERIE CZECHDESIGN

  Open Call na volnou GALERII CZECHDESIGN, má již svůj vítězný návrh. Je jím projekt Bestsellers Ateliéru tvorby písma a typografie VŠUP. Gratulujeme!

  Národní cena za studentský design

  Termín vyhlášení prestižní studentské soutěže se blíží a přináší změny! Letos se utkají práce z oborů vizuální komunikace!

 • Vítězové – Mladý obal

  Slavnostní vyhlášení vítězů 19. ročníku soutěže Mladý obal / Young Package proběhlo v pátek 30. května. Podívejte se na vítěze.

  Hledá se ostravský vedoucí

  Děkan Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě vypisuje výběrové řízení na místo vedoucího ateliéru grafického designu.

  Nový vizuální styl TPT

  Matúš Lelovský zvítězil v soutěži na vizuální styl devátého ročníku Trienále plagátu Trnava 2015. Gratulujeme.

 • Printools pro Android

  První mobilní aplikace pro oblast polygrafie. Aplikace je zdarma na Google play. Příručka pro každého, kdo hledá užitečné informace z oboru.

  Esej o typografii v češtině

  Nakladatelství Rubato vydalo slavnou esej Erica Gilla. Knihu můžete zakoupit přímo u vydavatele. 160 stran v grafické úpravě Oficiny.

  Výběrové řízení pro nové rezidenty

  Pouze necelý měsíc zbývá zájemcům pro přihlášení do výběrového řízení pro nové členy rezidenčního ateliéru Tonlab v pražských Holešovicích.

 • Mladý obal – uzávěrka soutěže

  V pátek 14. 3. se uzavře 19. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal. Porota se sejde 26. 4., vítězové budou vyhlášení na konci května.

 

 


Anketa

Víte o seminářích pořádaných Unií grafického designu?

Nahrávání ... Nahrávání ...