Mapa webu


Aktuální číslo

50 – zima 2012

Jubilejním 50. číslem slaví časopis Typo 10 let! Přečtěte si názory nejvlivnějších autorů na budoucnost grafického designu, rozhovor se Zdeňkem Zieglerem nebo recenze konferencí ATypI a TYPO London.

Novinky

 • Výběrové řízení pro nové rezidenty

  Pouze necelý měsíc zbývá zájemcům pro přihlášení do výběrového řízení pro nové členy rezidenčního ateliéru Tonlab v pražských Holešovicích.

  Mladý obal – uzávěrka soutěže

  V pátek 14. 3. se uzavře 19. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal. Porota se sejde 26. 4., vítězové budou vyhlášení na konci května.

  Pokročilé funkce InDesignu

  36. semínář Unie grafického designu povede Filip Blažek a bude na téma využití pokročilých funkcí v InDesignu. Zbývá již jen několik míst.

 • Uzávěrka ED Awards je zítra

  Již jen jediný den zbývá na podání přihlášky do evropské soutěže grafického designu European Design Awards 2014.

  Rozhovor s Jurajem Horváthem

  O slibné budoucnosti dětské knihy. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem nakladatelství Baobab a jedním z klíčových hybatelů české knižní ilustrace.

  Grafický design v pořadu Retro

  „Filmové plakáty byly za socialismu zvláštním jevem. A fenoménem, který si málokdo uvědomuje, jsou i dobové typografické či vizuální postupy.“

 • Design manuál pro Bohnice

  Byla vypsána veřejná soutěž na design manuál pro Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Více informací a zadání najdete na odkazované stránce.

  Munken Art Workshop

  Arctic Paper nabízí zdarma průvodce tiskem na nenatíraný papír. Zájemci mohou kontaktovat Adélu Jirků na adela.jirku(at)arcticpaper.com.

  Bienále Brno 2014

  Do 31. ledna 2014 posílejte na BB nově pouze studentské práce nebo práce vytvořené v rámci školy (plakáty, webovky, časopisy, písmo...)

 • Soutěž na design PQ 2015

  Institut umění – Divadelní ústav prodlužuje uzávěrku výběrového řízení na vizuální koncepci 13. ročníku Pražského Quadriennale.

 

Kalendář

 


Anketa

Víte o seminářích pořádaných Unií grafického designu?

Nahrávání ... Nahrávání ...