Typo

Předplatné časopisu Typo konečně funguje

Náhled: Předplatné časopisu Typo konečně funguje

Milí čtenáři, jsme si vědomi, že předplatné a prodej časopisu TYPO nefungoval tak, jak jste si představovali. Vaše oprávněné stížnosti na problémy s objednáváním časopisu nás vedly k zásadní změně v systému předplatného.

8. 9. 2009 Filip Blažek 0

více

Typo

Prodejní místa v Praze

Náhled: Prodejní místa v Praze

Milí čtenáři, od 1. října 2009 je možné časopis koupit ve vybraných obchodech v centru Prahy. Seznam míst, kde je TYPO v prodeji, budeme postupně rozšiřovat i do dalších měst České republiky. Máte-li tip na obchod ve vašem městě, napište nám, pokusíme se prodávat časopis i tam.

12. 9. 2009 Filip Blažek 0

více

Typo

Historie webu Typo.cz

Náhled: Historie webu Typo.cz

První verze typografického portálu byla pod názvem Český design a typografie spuštěna v roce 1997. Od té doby portál prošel několika proměnami, tou poslední a nejzásadnější v říjnu 2009. Následující článek vás provede historií Typo.cz a nastíní i plány do budoucna. Budeme rádi, když nám v diskusi napíšete, co bychom měli v budoucnu vylepšit, či co na Typo.cz zcela chybí.

25. 9. 2009 Filip Blažek 0

více

Výstavy a přehlídky

Vídeňský Schaulabor

Náhled: Vídeňský Schaulabor

V rámci Vienna Design Week 09 se poprvé uskuteční tzv. Schaulabor. Prosklený, otevřený prostor, kde návštěvníci designweek budou moci shlédnout nejen výsledný produkt práce designéra, ale také primárně proces jeho tvorby. Schaulabor se uskuteční 1.–10. října v Kunsthalle na Karlsplatz ve Vídni.

25. 9. 2009 Filip Blažek 0

více

Typo

TYPO má nový web

Náhled: TYPO má nový web

Milí čtenáři,
s radostí vám oznamujeme, že jsme konečně spustili nový web. Realizovali jsme dlouho připravované sloučení typografického portálu Typo.cz a webových stránek časopisu TYPO.

1. 10. 2009 Linda Kudrnovská 5

více

Typografie

Dois Tempos

Náhled: Dois Tempos

Portugalské grafické studio R2 vytvořilo na fasádě Ermida da Nossa Senhora da Conceição další typografickou instalaci nazvanou Dois Tempos, již můžete vidět do 30. dubna 2010. Tato bývalá kaple proměněná na galerii moderního výtvarného umění už dříve autory inspirovala k instalaci Vai com Deus, za niž získali stříbrnou medaili v soutěži European Design Awards 2009.

2. 10. 2009 Filip Blažek 0

více

Písmo

K’09 – současná azbuka

Náhled: K’09 – současná azbuka

Pod názvem K’09 uspořádala ruská písmolijna ParaType na počest třísetletého výročí typografické reformy Petra Velikého mezinárodní soutěž moderní azbuky. Z 234 přihlášených písem ze 13 zemí vybrala porota 23 projektů, kterém udělila diplomy; 6 cen udělila i písmolijna ParaType.

6. 10. 2009 Filip Blažek 4

více

Typografie

aknemsíp áksbara idár emáM

Náhled: aknemsíp áksbara idár emáM

Evropští grafici s oblibou „vylepšují“ nejrůznější tiskoviny, reklamní sdělení nebo obálky publikací tím, že reprodukují kus textu v nějakém orientálním písmu. Během několika dnů jsem našel pěkné příklady zmršeného arabského písma.

13. 10. 2009 Filip Blažek 5

více

Vzdělávání

UGD zve na první z řady seminářů

Náhled: UGD zve na první z řady seminářů

Unie grafického designu zahajuje sérii seminářů, které jsou určeny jak pro členy, tak pro veřejnost. První seminář proběhne již toto úterý 20. října a tématem bude novinový design. Seminář se koná v prostorech Vyšší odborné školy publicistiky v Praze.

15. 10. 2009 Filip Blažek 6

více

Recenze

Tablet místo myši (po 18 letech)

Náhled: Tablet místo myši (po 18 letech)

Poslední dobou mě začaly trápit bolesti pravé ruky spojené s ovládáním myši. Napadlo mě zkusit místo myši používat tablet a ukázalo se, že to byla dobrá volba. Jaké to je přejít po 18 letech práce téměř každodenní práce s myší na tablet? Nečekejte klasickou recenzi, ale popis osobní zkušenosti.

20. 10. 2009 Filip Blažek 16

více


Aktuální číslo

50 – zima 2012

Jubilejním 50. číslem slaví časopis Typo 10 let! Přečtěte si názory nejvlivnějších autorů na budoucnost grafického designu, rozhovor se Zdeňkem Zieglerem nebo recenze konferencí ATypI a TYPO London.

Novinky

 • Výběrové řízení pro nové rezidenty

  Pouze necelý měsíc zbývá zájemcům pro přihlášení do výběrového řízení pro nové členy rezidenčního ateliéru Tonlab v pražských Holešovicích.

  Mladý obal – uzávěrka soutěže

  V pátek 14. 3. se uzavře 19. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal. Porota se sejde 26. 4., vítězové budou vyhlášení na konci května.

  Pokročilé funkce InDesignu

  36. semínář Unie grafického designu povede Filip Blažek a bude na téma využití pokročilých funkcí v InDesignu. Zbývá již jen několik míst.

 • Uzávěrka ED Awards je zítra

  Již jen jediný den zbývá na podání přihlášky do evropské soutěže grafického designu European Design Awards 2014.

  Rozhovor s Jurajem Horváthem

  O slibné budoucnosti dětské knihy. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem nakladatelství Baobab a jedním z klíčových hybatelů české knižní ilustrace.

  Grafický design v pořadu Retro

  „Filmové plakáty byly za socialismu zvláštním jevem. A fenoménem, který si málokdo uvědomuje, jsou i dobové typografické či vizuální postupy.“

 • Design manuál pro Bohnice

  Byla vypsána veřejná soutěž na design manuál pro Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Více informací a zadání najdete na odkazované stránce.

  Munken Art Workshop

  Arctic Paper nabízí zdarma průvodce tiskem na nenatíraný papír. Zájemci mohou kontaktovat Adélu Jirků na adela.jirku(at)arcticpaper.com.

  Bienále Brno 2014

  Do 31. ledna 2014 posílejte na BB nově pouze studentské práce nebo práce vytvořené v rámci školy (plakáty, webovky, časopisy, písmo...)

 • Soutěž na design PQ 2015

  Institut umění – Divadelní ústav prodlužuje uzávěrku výběrového řízení na vizuální koncepci 13. ročníku Pražského Quadriennale.

 

Kalendář

 


Anketa

Víte o seminářích pořádaných Unií grafického designu?

Nahrávání ... Nahrávání ...