Vzdělávání

25. seminář UGD: Komfort (Turek & Sidun)

Náhled: 25. seminář UGD: Komfort (Turek & Sidun)

Květnový seminář má téma vydávání nezávislého časopisu. Pavel Turek a Radek Sidun z časopisu Komfort se zaměří nejen na jeho design, ale především na úskalí a překvapení spojená se samotným vydáváním a komponováním materiálu. Akce se koná v pondělí 14. května 2012 od 19 hodin v Hubu Praha.

2. 5. 2012 Filip Blažek 0

více

Vzdělávání

26. seminář UGD: komunikace s klientem (Zdeněk Sládek)

Náhled: 26. seminář UGD: komunikace s klientem (Zdeněk Sládek)

Červnový seminář UGD se pokusí ukázat na klíčové momenty komunikace s klientem. Zdeněk Sládek si pro demonstraci vybral zakázku na vytvoření značky a zaváděcí kampaně Z GRUNTU. Seminář se koná 11. června v Hubu Praha od 19 hodin.

31. 5. 2012 redakce 0

více

Vzdělávání

27. seminář UGD: O písmu, kaligrafii a designu obalů

Náhled: 27. seminář UGD: O písmu, kaligrafii a designu obalů

Argentinský typograf a designér Alejandro Paul patří mezi nejznámější tvůrce skriptových písem na světě. Jeho fonty používají prestižní agentury zaměřené zejména na obalový design nebo grafickou úpravu časopisů. Seminář se koná v Hubu Praha 18. října 2012 od 19 hodin.

4. 10. 2012 Filip Blažek 0

více

Vzdělávání

29. seminář UGD: Písma pro web

Náhled: 29. seminář UGD: Písma pro web

David Březina se ve svém semináři v Hubu Praha zaměří na použití písem na webu. Poradí, jak vybrat vhodné písmo optimalizované pro zobrazení na displeji počítače, telefonu či tabletu. Vysvětlí, jak fungují komerční služby pro webové fonty a jaké jsou alternativní možnosti. Akce se koná 25. února od 19 hodin.

18. 2. 2013 Filip Blažek 0

více

Vzdělávání

33. seminář UGD: Papír

Náhled: 33. seminář UGD: Papír

33. seminář je celý zaměřen na papír jakožto jedno z klíčových médií, se kterými pracují grafičtí designéři. Seminář bude mít formu moderovaného panelu, kde vystoupí tři zástupci různých dodavatelů a výrobců papíru. Seminář se bude zabývat výrobou papíru, jeho technickými parametry, možnostmi potisku, druhy papíru, sortimentem, dodacími lhůtami, cenami apod.

18. 10. 2013 redakce 1

více

Vzdělávání

34. seminář UGD: Jan Činčera – Obalový design

Náhled: 34. seminář UGD: Jan Činčera – Obalový design

Seminář Jana Činčery je koncipován jako úvod do obalového designu pro grafické designéry. Seminář se bude konat 21. listopadu od 19.00 v Hubu Praha na Smíchově.

12. 11. 2013 Filip Blažek 0

více

Vzdělávání

38. seminář UGD: Jacek Utko

Náhled: 38. seminář UGD: Jacek Utko

Na dubnovém semináři vystoupí světoznámý polský grafický designér Jacek Utko, který se věnuje především úpravě novin, časopisů a webových stránek. Přednáška se uskuteční 9. dubna v Hubu Praha a bude v angličtině bez tlumočení.

1. 4. 2014 Filip Blažek 0

více

Výstavy a přehlídky

73 kulturních plakátů Piotra Kunceho v Havířově

Náhled: 73 kulturních plakátů Piotra Kunceho v Havířově

73 kulturních plakátů (divadelních, filmových, hudebních) jednoho z předních polských tvůrců – Piotra Kunceho je až do konce dubna vystaveno v havířovské výstavní síni Viléma Wünscheho. Profesor Piotr Kunce vede na krakovské akademii umění ateliér plakátu.

18. 4. 2011 Pavel Noga 0

více

Konference

AGI Open 2010

Náhled: AGI Open 2010

AGI Open je veřejná vzdělávací iniciativa Alliance Graphique Internationale a také každoroční konference určená studentům i profesionálům. Konference AGI Open 2010 se uskuteční 11. října v Casa da Música v Portu. Pod heslem „Projekt je proces“ přispěje tato událost k reflexi a debatě o kreativním procesu v designu.

7. 6. 2010 Filip Blažek 0

více

Typografie

aknemsíp áksbara idár emáM

Náhled: aknemsíp áksbara idár emáM

Evropští grafici s oblibou „vylepšují“ nejrůznější tiskoviny, reklamní sdělení nebo obálky publikací tím, že reprodukují kus textu v nějakém orientálním písmu. Během několika dnů jsem našel pěkné příklady zmršeného arabského písma.

13. 10. 2009 Filip Blažek 5

více


Aktuální číslo

50 – zima 2012

Jubilejním 50. číslem slaví časopis Typo 10 let! Přečtěte si názory nejvlivnějších autorů na budoucnost grafického designu, rozhovor se Zdeňkem Zieglerem nebo recenze konferencí ATypI a TYPO London.

Novinky

 • Výběrové řízení pro nové rezidenty

  Pouze necelý měsíc zbývá zájemcům pro přihlášení do výběrového řízení pro nové členy rezidenčního ateliéru Tonlab v pražských Holešovicích.

  Mladý obal – uzávěrka soutěže

  V pátek 14. 3. se uzavře 19. ročník mezinárodní soutěže Mladý obal. Porota se sejde 26. 4., vítězové budou vyhlášení na konci května.

  Pokročilé funkce InDesignu

  36. semínář Unie grafického designu povede Filip Blažek a bude na téma využití pokročilých funkcí v InDesignu. Zbývá již jen několik míst.

 • Uzávěrka ED Awards je zítra

  Již jen jediný den zbývá na podání přihlášky do evropské soutěže grafického designu European Design Awards 2014.

  Rozhovor s Jurajem Horváthem

  O slibné budoucnosti dětské knihy. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem nakladatelství Baobab a jedním z klíčových hybatelů české knižní ilustrace.

  Grafický design v pořadu Retro

  „Filmové plakáty byly za socialismu zvláštním jevem. A fenoménem, který si málokdo uvědomuje, jsou i dobové typografické či vizuální postupy.“

 • Design manuál pro Bohnice

  Byla vypsána veřejná soutěž na design manuál pro Psychiatrickou nemocnici Bohnice. Více informací a zadání najdete na odkazované stránce.

  Munken Art Workshop

  Arctic Paper nabízí zdarma průvodce tiskem na nenatíraný papír. Zájemci mohou kontaktovat Adélu Jirků na adela.jirku(at)arcticpaper.com.

  Bienále Brno 2014

  Do 31. ledna 2014 posílejte na BB nově pouze studentské práce nebo práce vytvořené v rámci školy (plakáty, webovky, časopisy, písmo...)

 • Soutěž na design PQ 2015

  Institut umění – Divadelní ústav prodlužuje uzávěrku výběrového řízení na vizuální koncepci 13. ročníku Pražského Quadriennale.

 

Kalendář

 


Anketa

Víte o seminářích pořádaných Unií grafického designu?

Nahrávání ... Nahrávání ...